לפרטים חייגו:03-6951111

4 צעדים שחייבים לעשות בעת רכישת רכב מסחרי

רכב מסחרי הוא מונח רחב הכולל תחתיו טווח רחב של כלי תחבורה ותעשייה. מטנדר הובלות ועד לדחפור ואפילו משאית כיבוי, עסקים רבים זקוקים לרכבים כבדים ייעודיים כחלק מהתפעול השוטף שלהם. ברוב המקרים, העלויות שהרכבים האלו טומנים בחובם הן די גבוהות.

לכן, בוחרים בעלי עסקים רבים לפנות לגופים פיננסיים המספקים הלוואה למימון רכב ולהסתייע בשירותיהם לקראת הרכישה. בנקים וגופים פיננסיים אחרים בוחנים היטב כל בקשה להלוואה ויעניקו אותה רק לעסקים שיציגו תמונה אמינה ואת כלל הנתונים שיבססו את יכולת ההחזר שלהם. כדי לעזור לך להתכונן לפגישה הגורלית, אלו 4 צעדים פשוטים שינחו אותך אל ההלוואה המיוחלת.

לרכז את כל האתגרים והיתרונות

לפני שנתחיל בתהליך הארוך והמפרך, חשוב שנעריך גם אנחנו מה הסיכויים שנהיה זכאים להלוואה למימון רכב. ככל שדירוג האשראי שלך טוב יותר, סביר להניח שסכום ההלוואה, מספר התשלומים ושיעורי הריבית יהיו משתלמים יותר. גם כשדירוג האשראי אינו מזהיר, גופים פיננסיים רבים עדיין יסייעו לך למצוא פתרון שניתן יהיה לעמוד בו, גם אם לא בתנאים הכי אופטימליים. חשוב שנבצע הערכת דירוג אשראי מבעוד מועד כדי לבחון את האפשרויות שלנו. חובות עבר, היסטוריה של חדלות פירעון, התחייבויות שונות כמו תשלום מזונות ילדים או פיצויים ואלמנטים רבים אחרים המעידים על התנהלותך הכלכלית השוטפת, עשויים להשפיע על הדירוג. 

שווה לשקול רכב יד שנייה

האם תכננת לרכוש משאית חדשה לחלוטין או שגם משומשת תוכל לשרת את הצרכים שלך? חשוב שנזכור, לרכב מסחרית יד שנייה יש יתרונות רבים בזכות העובדה שניתן להתאים אותו לצרכים שלכם. גופים רבים יספקו הלוואה למימון רכב משומש, כל עוד הינו במצב תקין ומתוחזק היטב. במקרים רבים תהיה אפשרות לקבל סכום נדרש גם עבור שיפוץ וחידוש הרכב הישן כחלק מההלוואה.

לרכז את כל הנתונים בצורה מסודרת

בין אם פנית לגורם מקצועי שינחה אותך בתהליך הבקשה או אם פנית למלווה ישירות, חשוב שנמסור את כל המסמכים הרלוונטיים. דו"חות רווח והפסד, הצהרת הון ומאזנים, דוחות בנק ונתונים ממס הכנסה יאפשרו לגוף המלווה להעריך את יכולת ההחזר שלך ולקבל החלטה מושכלת התואמת את ניהול הסיכונים שלהם. בנוסף, חשוב שנצרף לבקשה רישיונות עסק ורישיונות רכב הרלוונטיים לסוג הרכב הנרכש ולאופי הפעילות של העסק.

לא לשכוח את הביטוח

בעת הערכת הסכום הנדרש, חשוב שניקח בחשבון גם את עלויות הביטוח. רכבים מסחריים זקוקים לביטוח שונה מאשר מכוניות רגילות, מכיוון שהם לרוב חשופים בהרבה לבלאי ולתקלות. ביטוח רכב מסחרי עשוי לכלול רכיבים רבים נוספים כמו כיסויי נזיקין בעת טעינה ופריקה, למשל. חשוב שנדאג לכיסוי רכב חלופי ולשירותים תפעוליים במקרים של תאונות ותקלות כדי להחזיר את הרכב למצב שמיש בהקדם ולשמור על פעילות תקינה של העסק. לכן, הלוואה למימון רכב חייבת לכלול גם את עלויות הביטוח.

וואטסאפ כתובת חייגו עכשיו