לפרטים חייגו:072-3310326
תחזוקת הרכב

כך תתחזקו נכון את הרכב שלכם

אין זה פשוט להחזיק רכב ויש הרבה מה לדעת על הדרך הנכונה ביותר לטפל ברכב.

מי שיש לו רכב משלו יודע שהרכב משרת אותו על בסיס יומיומי וחשוב מאד לדאוג שהוא יהיה תקין, שכל המערכות שלו תפעלנה בצורה נכונה ותקינה וגם הנוחות של הנסיעה בו חשובה לא פחות.

כאשר מדברים על תחזוקה נכונה של כלי הרכב הפרטי מתכוונים לשילוב של כל אלה – תחזוקה מכאנית לצד תחזוקה אישית שקשורה לנוחות הנסיעה והנהיגה, כמו למשל ניקוי ריפוד רכב שהופך את השהייה ברכב בעיקר בנסיעות ארוכות להרבה יותר טובה ונעימה.

גם אם מעדיפים שאנשי מקצוע יטפלו ברכב ובוודאי שזה חייב להתבצע מבחינת המערכות המכאניות – הרי שיש לא מעט פעולות שבעל הרכב יכול לבצע בעצמו וכך לשמור על האוטו שלו.

תחזוקה נכונה של הרכב – מה זה אומר?

כאמור, מעבר לפעולה פשוטה של ניקוי ריפוד רכב יש עוד כמה פעולות שגם אם הן לא ממש קשורות לתחזוקה – הן תהיינה קשורות למניעת תקלות.

בדיקת שמן ומים, למשל, היא בדיקה חשובה שיכולה להצביע על בזבוז של שמן או מים, על תחלופת חומרים לא נכונה ועל תקלה במערכות הצנרת.

בדיקה קבועה כזאת יכולה למנוע מצב שבו ברכב יתחמם יתר על המידה באמצע הנסיעה, למשל.

בדיקה שנתית של הרכב שבה מתבצעות כמה פעולות על ידי אנשי מקצוע ובעזרת מכשור מקצועי ומתקדם גם היא יכולה לגלות תקלות או פגמים שאם יתגלו בזמן ויוחלפו או יטופלו – יכולים להציל חיים הלכה למעשה.

תמיד מומלץ לוודא שהפנסים דולקים היטב, שאורות האיתות פועלים בצורה תקינה וששום נורות לא דולקות בלוח השעונים.

הערנות כלפי הרכב והביצועים שלו היא החשובה והיא זו שיש בה כדי למנוע תקלות שיגרמו לתאונות דרכים, חלילה.

תחזוקת הנוחות של הרכב

מעבר לטיפול ושמירה על המערכות המכאניות של הרכב יש לא מעט דברים שאפשר לעשות כדי לשמור על רמה גבוהה של נוחות ברכב. כאמור, ניקוי ריפוד רכב הוא אחד מהם.

בנוסף חשוב שהשמשות תהיינה נקיות גם באזור האחורי על מנת שנוסעי הרכב יוכלו להסתכל החוצה מחוץ לחלון בזמן הנסיעה.

מומלץ להציב ברכב מטהר אוויר שינטרל ריחות רעים וישרה אווירה טובה ונעימה בתוך הרכב וכמובן שכדאי שיהיה פח אשפה קטן שלתוכו אפשר יהיה להשליך פסולת בצורה מרוכזת.

כיום יש שלל אביזרים שאיתם אפשר לא רק לשפר את הנוחות אלא לשדרג ממש את חוויית הנסיעה כמו נרתיקים לבקבוקי מים או כריכים שממקמים על גב המושב, תאים ייעודיים להנחת חפצים ועוד.

יש אנשים שמעבירים זמן רב בנסיעות ואין ספק שהרכב שלהם פשוט חייב להיות לא רק תקין אלא גם נוח ונעים לשהייה.

וואטסאפ כתובת חייגו עכשיו