לפרטים חייגו:072-3310326
ניסאן קבסטאר 2018 2

משאית יד 2 או ליסינג למשאית – מה עדיף?

לא מעט עסקים נעזרים במשאיות לתפעול השוטף של העסק. משאית משמשת כלי מרכזי עבור קבלנים, חברות הובלה, מפעלים ועוד מגוון עסקים. המטרה הראשונה בהחזקת משאית היא לייצר הכנסה כמובן, ועבור זה נדרש ממנה לעבוד קשה, לכן חשוב לבחור משאית העונה על כל הצרכים שלכם.

רכישת משאית הינה הוצאה משמעותית, אז לפני שאתם מתעסקים בשאלה האם לרכוש משאית יד 2 או לבצע עסקת ליסינג, כדאי שיהיה לכם ברור מה אתם מחפשים- מה הייעוד של המשאית? איזה תפקידים היא אמורה למלא? לפיכך תוכלו למקד את הבחירה שלכם מבחינת משקל, מרחקי נסיעה, תחזוקה וכדומה.

בדיקה מקיפה ומאפיינים 

כידוע, לפני רכישת רכב יד 2 מומלץ לבדוק מי הם בעלי הרכב? האם אכן מדובר ביד שנייה? אילו טיפולים הוא עבר והיכן? כאשר מדובר ברכישת משאית, קל וחומר, חשוב מאד לברר את כל הפרטים, לבצע נסיעת מבחן ואף לקחת את המשאית לבדיקה מקיפה במוסך המתמחה במשאיות, מטעמכם. כמובן שנעשה שימוש בכלל החלקים של הרכב לכן חשוב לוודא מהו מצבם של המצבר, המנוע, וכיוצא בזה.  שימו לב שאתם אלו שבוחרים את מכון הבדיקה, גם אם אינכם מכירים אל תוותרו ועשו את הברורים הנחוצים. 

אל תסתמכו על מראה עיניים, משאית שנראית מטופחת ומבריקה היא לא בהכרח משאית תקינה ובטיחותית. חשוב מאד לשים דגש על בדיקת המערכות המכניות, תקינותן מהווה משקל משמעותי מבחינה בטיחותית ומבחינת הוצאות כספיות עתידיות.

בנוסף לאלו כדאי לבדוק גם את מערכות הבטיחות – אילו מערכות מותקנות על המשאית? בדקו גם את סוג תיבת ההילוכים וכוח המנוע, אלו ישפיעו על צריכת הדלק, נוחות השימוש וכמובן על הביצועים. 

במידה ואתם בוחרים באפשרות של רכישת משאית יד 2, עצה טובה היא לרכוש משאית הישר מהיבואן, כן גם שם תוכלו למצוא משאיות יד שניה. אפשרות נוספת היא רכישה מחברה גדולה, המחזיקה ברשותה מספר רב של משאיות. במקרה הזה תוכלו להיות בטוחים שהמשאית עברה את כל  הטיפולים הנדרשים ושמצבה תקין, זאת משום שחברות גדולות לרוב מעסיקות בעלי מקצוע שזה תפקידם- לדאוג לתחזוקה שוטפת של כלל המשאיות שבבעלות החברה.

מסלולי ליסינג למשאיות

 ישנם שני מסלולים מרכזיים: 

ליסינג מימוני – במקרה הזה ישנו תשלום חודשי, עבורו תקבלו חשבונית בתום כל חודש, המוכרת לצרכי מס. הייתרון בליסינג מימוני שהוא מאפשר מסגרת אשראי פנויה להמשך תפעול שוטף של העסק. 

 ליסינג תפעולי – התשלום עבור ליסינג תפעולי גבוהה יותר אך מנגד מקנה שקט בכל מה שנוגע לתחזוקה, בנוסף ניתן להגדיר בעסקה קבלת משאית חלופית, במצב של משאית תקולה. מלבד התשלום הגבוהה יש להחזיר את המשאית בתום תקופת השימוש במצב תקין, אם הבלאי אינו סביר, תחויבו בתשלום נוסף עבור הנזקים.

משאית לרכישה יד 2 

במידה ואתם מעוניינים לרכוש משאית שתהיה בבעלותכם, רכישה של משאית יד 2 תסייע לכם לחסוך בהוצאה אופן משמעותי. בנוסף כמו בכל רכישה של רכב חדש, גם כשמדובר ברכישת משאית חדשה ישנו העניין של ירידת ערך, קניית משאית יד 2 תאפשר לכם להימנע מכך. כאמור, אל תוותרו על בדיקת המשאית על כל רכיביה.

מהם המותגים בשוק ומה כדאי?

ישנו מגוון מותגים גדול, לכל מותג יש את היתרונות והחסרונות שלו, וזה עשוי להיות מבלבל מאד. כאשר ניגשים לבחירת מותג, הטיפ הטוב ביותר שאנו יכולים לתת לכם, הוא לבדוק מהו המותג הנפוץ ביותר לשימוש בארץ. בדיקה זו מעידה על אמינות המותג אך לא רק, היא תאפשר לכם למצוא חלפים בקלות ובעלות סבירה, לבצע טיפולים נחוצים באופן זמין ובעתיד גם תקל עליכם למכור. דוגמא טובה לכך היא משאית איסוזו יד 2 או חדשה – בשני המקרים מדובר במשאית הובלה מהנמכרות בישראל, כך שתוכלו לדעת בוודאות שמדובר ברכישה בטוחה. 

לסיכום, נסו למקד את האפשרויות שלפניכם ע"י הבנה של צרכי העסק, הגדרת תקציב ובחירת מותג אמין, בהתאם לזאת בחרו את אופן הרכישה הנכון עבורכם. 

 

וואטסאפ כתובת חייגו עכשיו