לפרטים חייגו:03-6951111
תביעת תאונת דרכים

תביעת תאונות דרכים – מתי זכאים לפיצויים?

זה אף פעם לא נעים להיות מעורב בתאונת דרכים, מהקלה ביותר ועד הקטלנית ביותר. אך מעבר לכך, לתאונות דרכים רבות יש השלכות משמעותיות על המשך החיים של המעורבים, ורבים מהם לא מודעים לפיצויים וזכאותם. כמו גם על הצעדים שאפשר וצריך לנקוט לעבר המטרה. 

מהי תאונת דרכים על פי החוק?

החוק קובע כי תאונת דרכים כי תאונת דרכים היא אירוע הכולל בתוכו גרימת נזק גוף לאדם בעקבות שימוש ברכב ממונע, למטרות התניידות ותחבורה. המשך סעיפי החוק מרחיבים את ההגדרה הזאת, וכוללים בה גם נזק הנגרם כתוצאה מהתפוצצות או התלקחות של רכב.

מתי תהיו זכאיים לפיצויים?

לא כל אחד שנפגע או היה מעורב בתאונת דרכים יכול או זכאי לקבל פיצויים. בדיוק את זה מגדיר חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. החוק מגדיר באופן מדויק את הטיפול בנפגעי תאונות דרכים.

ראשית, החוק קובע כי אנשים שנפגעו בתאונות דרכים או אנשים אשר תלויים באנשים שנהרגו כתוצאה מתאונה, זכאיים לפיצויים מהפוגע, וזאת גם כאשר הוא לא אשם בתאונה. 

מה קורה במקרה של פציעה?

במקרים בהם אדם נפצע בתאונה, קביעת גובה הפיצויים יושפע מכמה מדדים: גיל האדם שנפגע, גובה השכר שלו לפני התאונה כמו גם פוטנציאל השכר העתידי שלו, אחוזי הנכות כתוצאה מהתאונה ועלויות הטיפולים שלהם יזדקק בגלל הפציעה.

מה קורה במקרה של מוות?

במקרים אחרים, בהם אדם נהרג חלילה בתאונה דרכים, גובה הפיצויים יושפע ממדים אחרים כמו: גילו של ההרוג, העיסוק וגובה המשכורת שלו לפני התאונה, מידת פגיעתם של בני משפחתו כתוצאה מהתאונה וגם  מידת התלות של דורש הפיצויים בהרוג עצמו.

מהי הדרך הבטוחה לקבלת פיצויים ומימוש הזכויות?

רוב האזרחים במדינת ישראל לא מודעים לחוקים ולזכויות המגיעות להם בתאונות דרכים שלהם או של הקרובים להם. נוסיף ונאמר כי במקרים של מוות או פציעה של בן משפחה קרוב, לרוב המשפחה עסוקה בטרגדיה וכמובן לא מודעים לזכויות המגיעות להם. 

לכן מומלץ להיוועץ באיש מקצוע מנוסה כמו עורך דין תאונות דרכים אשר ידע לייעץ באופן אובייקטיבי, ללוות ולחתור לצדק בכל האמצעים העומדים לרשותו. עורך הדין יעניק לכם ייעוץ משפטי בנוגע למימוש זכויות מכוח פוליסות ביטוח נכות מתאונה, פוליסת ביטוח חיים ועוד פוליסות ביטוח שונות. 

וואטסאפ כתובת חייגו עכשיו